Zahraniční zpravodajství

Poážr
Požár, ilustrační foto

Francouzské úřady obvinily bývalého poradce prezidenta Macrona, který zbil demonstranta

Protesty měl poradce Alexander Benalla jenom pozorovat, místo toho začal demonstranta bít. Francouzský prezident ho minulý pátek odvolal.

Přejít na článek

Švédům pomáhá zvládnout lesní požáry pět států. Hoří už na 53 místech a zemi čekají další horké dny

Pomoc Švédsku vyslaly Itálie, Německo, Polsko, Francie a Norsko, pomáhají také vojáci, pobřežní stráž i občanská sdružení.

Přejít na článek

Izrael bombardoval vojenský objekt v západní Sýrii. V oblasti se mají vyvíjet chemické zbraně

Izrael v neděli bombardoval vojenský objekt ve městě Misjáf na západě Sýrie, informovala agentura Reuters. Nálety způsobily pouze hmotné škody, nikdo nebyl zraněn. Podle nejmenovaného analytika se u města nachází vojenské výzkumné zařízení pro vývoj chemických zbraní. V Sýrii mají být také íránské základny, a Izrael, který má z rostoucího vlivu Íránu v oblasti obavy, v uplynulých měsících svoje útoky na syrské cíle znásobil.

Přejít na článekZajímavosti

Zásahová jednotka
Zásahová jednotka, ilustr. foto

Šíří strach. Tisíce Němců protestovaly proti antiimigrační politice CSU

Během nedělního odpoledne v Mnichově protestovalo více než 20 tisíc lidí, kteří tak vyjádřili svoji nespokojenost s migrační politikou bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) a rostoucím vlivem pravice. Podle organizátorů akce CSU svojí „nezodpovědnou a rozvratnou politikou“ rozšiřuje v německé společnosti strach.  

Přejít na článek

Indonésanku znásilňoval její bratr. Za mříže však půjde i ona

Indonéský soud poslal patnáctiletou dívku na šest měsíců do vězení za potrat. Dívka se pro něj rozhodla poté, co zjistila, že otěhotněla, když ji opakovaně znásilňoval její osmnáctiletý bratr.

Přejít na článek

Zadržená Ruska Butinová měla mít kontakty na vysokých místech

Agentura Reuters v neděli zveřejnila alarmující zprávu. Podle jejích zjištění měla Ruska Marija Butinová, která je v USA vězněná pro podezření z nezákonného lobbingu, ještě širší kontakty, než se původně předpokládalo. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov přitom v sobotu označil obvinění vznesená proti Butinové za smyšlená a požádal USA o její urychlené propuštění.  

Přejít na článek