Zahraniční zpravodajství

Poážr
Požár, ilustrační foto

Ve světě už je přes šest milionů nakažených, novým ohniskem je Brazílie

Události kolem pandemie v Česku i ve světě sledujeme v on-line reportáži.

Přejít na článek

Protesty za zemřelého černocha přerostly v USA v násilí, policie zadržela 1400 lidí

Protesty vypukly v reakci na úmrtí černocha George Floyda při pondělním zatýkání policií v Minneapolisu.

Přejít na článek

Raketoplán Crew Dragon napodruhé odstartoval, USA se zbavily závislosti na Rusku

Start byl původně plánován na středu, ale let zhatilo 17 minut před zážehem motorů nepříznivé počasí.

Přejít na článekZajímavosti

Zásahová jednotka
Zásahová jednotka, ilustr. foto

Crew Dragon odstartoval k ISS. U stanice zakotví za 19 hodin

Poprvé po devíti letech od konce programu raketoplánu odstartovala z území Spojených států do kosmu loď s lidskou posádkou. Dvojice astronautů Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley letí na palubě plavidla Crew Dragon, které stejně jako nosnou raketu Falcon 9 vyvinula a provozuje soukromá společnost SpaceX. Tato firma, kterou založil miliardář a vizionář Elon Musk, se tak stála první soukromou společností, která dopravila posádku na oběžnou dráhu kolem Země a která s ní letí k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Přejít na článek

Koronavirus ve světě: V Brazílii stoupá počet nových případů nákazy

V USA za uplynulých 24 hodin zemřelo 1225 lidí s covidem-19. S odvoláním na data americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) o tom dnes informovala agentura AFP. Počet nově zemřelých je o něco nižší než v předchozí den, kdy bylo 1297 obětí. Brazílie předstihla Španělsko v počtu zemřelých, a stala se v tomto ohledu pátou nejhůře postiženou zemí světa. Mrtvých za posledních 24 hodin přibylo v Brazílii 1124, celkem je jich 27 878. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na brazilské ministerstvo zdravotnictví.

Přejít na článek

Protesty v USA: Starosta Minneapolisu vyhlásil noční zákaz vycházení

/FOTOGALERIE/ Starosta amerického Minneapolisu Jacob Frey vyhlásil ve městě noční zákaz vycházení v obavách z pokračujících protestů, které vypukly v reakci na pondělní smrt černocha George Floyda. Ten zemřel v metropoli státu Minnesota poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku. Demonstrace v minulých dnech přerostly v násilnosti.

Přejít na článek