Soud v Hongkongu dnes poslal prodemokratického aktivistu a bývalého mediálního magnáta Jimmyho Laie na 20 let do vězení za porušení zákona o národní bezpečnosti. Napsaly to agentury AFP a AP, podle níž je trest zatím nejvyšší uložený od přijetí Čínou vnuceného zákona, který prakticky umlčel kritické hlasy v Hongkongu.
Zdroj článku: Zahraničí | Aktuálně.cz