Tísňová linka 112 od 1. ledna 2026 nově přijímá hlášení i z eCall nové generace


Telefonní centrum tísňového volání 112 od 1. ledna 2026 přijímá hlášení nejen ze stávajícího systému eCall, ale také z eCall nové generace. Jde o reakci na technologický vývoj mobilních sítí a postupné vypínání starších 2G vrstev, na kterých dosavadní eCall funguje.

Přejít na původní článek

Zdroj článku: POŽÁRY.cz – HASICINA