Dostávejte zdarma kryptoměny za čtení blogů

Je to tak. Nedělám si legraci – existují platformy, které vám budou pravidelně dávat kryptoměnu za pouhé čtení nebo psaní příspěvků na blogu.

Jednou z nejznámějších blogovacích platforem zaměřených na kryptoměny je Publish0x – zde můžete dostávat kryptoměnu iFARM a Ampleforth. V principu to funguje tak, že pod každým článkem mají registrovaní čtenáři možnost dát spropitné (tip) autorovi článku a sobě. Spropitné je financováno z prostředků platformy a vy sami určíte, v jakém poměru se spropitné rozdělí (kolik dostanete vy a kolik dostane autor článku).

Tlačítko pro darování spropitného vypadá následovně. V tomto příkladu darujete 80 % autorovi příspěvku a 20 % získáte vy.

Ukázka tlačítka pro udělení spropitného

Darovat spropitné můžete vždy jednou za 10 minut, počet denních darů je omezen. Jakmile dosáhnete limitu uděleného spropitného, zobrazí se informace, že další spropitné můžete darovat až následující den.

Další možností, jak dostávat kryptoměny zdarma, je psaní článků na platformě Publish0x. V tomto případě dostáváte spropitné prostřednictvím čtenářů. Je ale nutné projít schvalovacím procesem – měli byste být schopni doložit, že tvoříte kvalitní články z oblasti kryptoměn nebo na podobná témata. Většina článků je zde v angličtině. Podle všeho by ale neměl být problém vkládat články v češtině (alespoň v minulosti se jich zde několik objevilo).

Na platformě Publish0x se můžete zaregistrovat prostřednictvím tohoto odkazu: https://www.publish0x.com?a=3YaOyR3Rdx

Za jedno darování dostáváte odměny v řádu haléřů až desetihaléřů. Pointa je ale v tom, že některé kryptoměny často zažívají strmý růst, kdy jejich hodnota roste během několika dní o stovky procent. To jsem zaznamenal právě v době psaní článku. Před pár dny (12. července) jsem si vyplatil do peněženky 0,03091 iFarm, které měly hodnotu 2 USD. Dnes jsem si všiml, že hodnota tohoto tokenu vzrostla téměř pětinásobně, takže z vyplacené částky je rázem téměř 10 USD.

Kryptoměna iFarm – růst během července 2021

Jasně, nejsou to nijak závratné částky, ale jde o prostředek, jak dostat ke kryptoměnám zájemce, kteří se s nimi chtějí seznámit a naučit se používat peněženky a burzy, ale z nějakého důvodu mají obavy vkládat do kryptoměn vlastní prostředky třeba z kreditní karty.

Co se týká výplat, můžete si získané kryptoměny vybrat do některé z peněženek, které je podporují. Například pro Ampleforth je vhodná například služba KuCoin (funguje jako peněženka a burza).