Dolní komora polského parlamentu schválila v úterý pozdě večer usnesení vyzývající k obnovení nestrannosti veřejnoprávních médií. Poslanci nově opoziční strany Právo a spravedlnost (PiS) hlasování bojkotovali a shromáždili se v budovách veřejnoprávní televize TVP. Informovala o tom v noci na dnešek polská média. Nová vláda slíbila reformovat média, která se podle kritiků za vládnutí PiS dostala pod politický vliv a kanál TVP Info se stal odbytištěm vládní propagandy, napsala dříve agentura Reuters.
Přejít na původní článek
Zdroj článku: Tyden.cz