Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum věnoval 1 miliardu dolarů v kryptoměně SHIBA INU na pomoc Indii

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin věnoval kryptoměnu Shiba Inu v hodnotě 1 miliardy dolarů do fondu na pomoc Indii v boji s epidemií Covid-19.

Sedmadvacetiletý rusko-kanadský programátor převedl ve středu 12. 5. 2021 více než 50 bilionů mincí (tokenů) Shiba Inu do indického fondu Covid-Crypto Relief Fund. Do fondu pro pomoc převedl také 500 etherů (tj. asi 1,9 milionu dolarů).

Šlo o mince, které Vitalik původně dostal od zakladatele této kryptoměny, který vystupuje pod přezdívkou „Ryoshi“.

V době, kdy došlo k převodu, měla celková suma hodnotu 1 miliardy dolarů. Ve čtvrtek pak měna zaznamenala propad o 30–40 %, protože transakce se nesetkala s pochopením ze strany mnoha dalších majitelů této měny.

Samotná kryptoměna Shiba Inu zaznamenala v posledních dnech velký růst. Návratnost investice v době psaní tohoto článku (13. 5. 2021) v případě držitelů této měny od samotného začátku, by byla 1 300 000 %.

Vyplatí se stále do Shiba Inu investovat?

Kryptoměna Shiba Inu se momentálně obchoduje například na populární burze Binance.

Díky Vitalikově transakci se teď každopádně tato kryptoměna dostala do titulků předních zpravodajských serverů. Je jen otázkou, zda to povede k jejímu dalšímu růstu. Pokud by rostla i nadále, potěšilo by to nejen epidemií zmítanou Indii.