Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum věnoval 1 miliardu dolarů v kryptoměně SHIBA INU na pomoc Indii

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin věnoval kryptoměnu Shiba Inu v hodnotě 1 miliardy dolarů do fondu na pomoc Indii v boji s epidemií Covid-19.

Sedmadvacetiletý rusko-kanadský programátor převedl ve středu 12. 5. 2021 více než 50 bilionů mincí (tokenů) Shiba Inu do indického fondu Covid-Crypto Relief Fund. Do fondu pro pomoc převedl také 500 etherů (tj. asi 1,9 milionu dolarů).

Šlo o mince, které Vitalik původně dostal od zakladatele této kryptoměny, který vystupuje pod přezdívkou „Ryoshi“.

V době, kdy došlo k převodu, měla celková suma hodnotu 1 miliardy dolarů. Ve čtvrtek pak měna zaznamenala propad o 30–40 %, protože transakce se nesetkala s pochopením ze strany mnoha dalších majitelů této měny.

Samotná kryptoměna Shiba Inu zaznamenala v posledních dnech velký růst. Návratnost investice v době psaní tohoto článku (13. 5. 2021) v případě držitelů této měny od samotného začátku, by byla 1 300 000 %.

Vyplatí se stále do Shiba Inu investovat?

Kryptoměna Shiba Inu se momentálně obchoduje například na populární burze Binance. V nedávné době byl tento token přidán také do platformy eToro.

Díky Vitalikově transakci se teď každopádně tato kryptoměna dostala do titulků předních zpravodajských serverů. Je jen otázkou, zda to povede k jejímu dalšímu růstu. Pokud by rostla i nadále, potěšilo by to nejen epidemií zmítanou Indii.