Čekací termíny v odběrových centrech na antigenní testování se dál prodlužují. Důvodem je povinném testování zaměstnanců ve firmách, které nově dopadne i na nejmenší podniky nad deset zaměstnanců. Situace tak nejspíše bude dál eskalovat a kvůli dlouhým lhůtám lidé zvažují testy i mimo svůj „povolený“ okres. Podle vyjádření ministerstva vnitra je v takovém případě možné zákaz vycestování porušit, ale lidé u sebe musejí pro případ kontroly držet i důkaz. Minimálně výpis z rezervačního systému odběrového místa a čestné prohlášení.
Zdroj článku: Deník.cz – Zprávy