Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje snížení valorizací u nadprůměrných důchodů. Omezit tak chce „rozevírání nůžek“ mezi vyššími a nízkými penzemi. Hledat chce také způsob, jak by se dalo pomoci těm, kteří pobírají velmi nízkou částku. Návrh reformy důchodového systému chce zveřejnit v březnu. Jurečka to řekl v pondělí na tiskové konferenci v Novém Jičíně.
Zdroj článku: Deník.cz – Zprávy