Peněženka Gemini pro odměny v prohlížeči Brave je tady

Dlouho očekávaná kryptopeněženka Gemini pro odměny od prohlížeče Brave (kryptoměna BAT) je konečně k dispozici! Pro uživatele prohlížeče Brave, kteří nechtějí používat peněženku Uphold nebo neustále převádět své krypto z Upholdu, je to obrovská úspora času! V tomto článku vám poradíme, jak začít s peněženkou Gemini v Brave.

Jak je to s limitem počtu připojených peněženek v Brave? Mám odpojit Uphold?

V současné době můžete propojit až 4 profily Brave napříč zařízeními pro Uphold a 4 pro Gemini (celkem 8). V době psaní článku zatím testuji, zda to je opravdu možné, protože v diskusích jsem zaznamenal rozporuplné informace – objevují se informace, že limit platí pro celkový počet připojení, tedy například 3 připojení peněženky Uphold a 1 peněženka Gemini. Sám jsem po nové instalaci zjistil, že jsem vyčerpal limit 4 zařízení na Uphold, což je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl peněženku Gemini vyzkoušet.

V současné době navíc neexistuje žádný způsob, jak tato propojení zrušit. Vývojáři prohlížeče Brave ale slibují, že tuto funkci přidají v budoucnu – je to totiž problém například i v situaci, kdy přeinstalujete operační systém nebo si pořídíte nový počítač.

Aktualizace článku (ze dne 8. 9. 2021): Momentálně mám v prohlížeči Brave ve čtyřech zařízeních připojenou peněženku Uphold a právě mi přišly nějaké drobné na peněženku Gemini z pátého zařízení (kam už jsem kvůli limitu nemohl připojit Uphold). Takže připojení peněženky Gemini může být řešením pro případ, kdy vyčerpáte limit čtyř zařízení.

Průvodce nastavením Gemini

  1. Zkontrolujte, zda je váš prohlížeč Brave aktuální, a to tak, že kliknete v pravém horním rohu prohlížeče (pod symbolem křížku) na symbol tří vodorovných čar a pak v nabídce klinete na položku „Nastavení“. Pokud ještě Brave Browser nepoužíváte, stáhnete ho zde: https://brave.com/download/
Verze prohlížeče Brave

  1. Pokud máte aktuální verzi, můžete přejít k nastavení odměn. Klikněte na symbol trojúhelníku napravo od adresního řádku prohlížeče Brave. Pak stiskněte tlačítko „Ověřit peněženku“ (nebo „Ověřená peněženka“ – pokud již máte přidanou peněženku Uphold.
  2. Pokud jste v současné době připojeni k účtu Uphold, musíte nejprve kliknout na ikonu Uphold a odpojit prohlížeč od účtu. Pokud se vám nedaří přejít k ověření, zkuste zadat do prohlížeče tento řetězec: brave://rewards/#verify
  3. Pokračujte podle průvodce v prohlížeči.
  4. Vyberte peněženku Gemini. Můžete použít například následující odkaz: https://gemini.com/share/lx4l5altn
  5. Přihlaste se a připojte svou peněženku Gemini nebo se zaregistrujte, pokud ještě nemáte účet Gemini.
  6. Gemini funguje jako burza, takže vyžaduje ověření identity (požadavek KYC). V mém případě proběhlo ověření během několika minut (stačilo nahrát platný doklad).
  7. Jakmile připojíte ověřenou peněženku Gemini, budou se vaše odměny v Brave BAT každý měsíc zasílat přímo na váš účet Gemini! Pokud máte v neověřené peněžence nějaké existující prostředky, převedou se na váš zůstatek na Gemini zhruba do hodiny.

One thought on “Peněženka Gemini pro odměny v prohlížeči Brave je tady

Comments are closed.