Vyzkoušejte vyhledávač Presearch, který vám bude platit za vyhledávání

V tomto článku se zaměřím na další možnost získávání kryptoměn za zcela běžnou činnost, kterou každý z nás dělá denně. Tentokrát jde o vyhledávač Presearch.

Presearch je první decentralizovaný vyhledávač, který uživatelům za vyhledávání na své platformě vyplácí kryptoměnu zvanou Presearch coins. Tento vyhledávač vznikla jako reakce na současný stav vyhledávačů, kde dominují společnosti Google, Bing a Amazon.

V ostrém kontrastu k současným vyhledávačům zaujímá Presearch netradiční přístup tím, že využívá open source, decentralizovaný blockchainový index, který je se opírá o komunitu podobně jako Reddit a dále využívá algoritmy strojového učení.

Presearch umožní uživatelům lepší zachování soukromí.

Kryptoměna za vyhledávání

Když budete něco hledat na internetu, získáte za každé vyhledávání 0,10 PRE (kryptoměna spojená s vyhledávačem) Jakmile nashromáždíte 1 000 tokenů PRE, dostanete možnost je vybrat a vyměnit na burze za jiné kryptoměny.

V době psaní článku (17. 9. 2021) je hodnota jednoho tokenu PRE přibližně 4,70 Kč. Běžný uživatel, který pracuje s informacemi, uskuteční každý den desítky až stovky vyhledávání, což může přinést relativně zajímavou částku. Momentálně ale můžete denně získat maximálně 3 PRE.

Jak začít používat vyhledávač Presearch?

1. Klikněte na tento odkaz (prostřednictvím tohoto odkazu získáte jako bonus 25 tokenů PRE). Zobrazí se vám následující stránka:

Vyhledávač Presearch

2. Zde klikněte na tlačítko Join Presearch a zaregistrujte se:

Registrace ve vyhledávači Presearch

3. Následně budete vyzváni k instalaci rozšíření vyhledávače do svého prohlížeče. Po instalaci vám vyhledávač Presearch nabídne prohlídku a možnost přizpůsobení. Pokud budete Presearch používat jako výchozí vyhledávač, není problém kdykoli přepnout a zobrazit výsledky také z jiných vyhledávačů nebo hledat přímo na Facebooku nebo v Twitteru. Můžete si dokonce přidat další vyhledávače a upravit jejich uspořádání, takže celkově získáte více možností vyhledávání.

Informace k převodu tokenů

Jak bylo uvedeno výše, tokeny PRE lze vyplatit až po dosažení částky 1 000 tokenů, čehož průměrný uživatel dosáhne v řádu týdnů až měsíců. Podle informací některých uživatelů tým vyhledávače v tento okamžik provede přehodnocení s tím, že reálná částka je nižší (400 tokenů místo 1 000). Není tedy zaručeno, že za používání opravdu získáte plnou částku hned po jejím dosažení.

Autoři prohlašují, že systém se stále ladí, zavádějí automatizované mechanismy, které by zabránily zneužívání prostřednictvím různých automatizovaných systémů apod.

Aktuální informace ke stavu vyhledávače (24. 4. 2023)

Na internetu jsou momentálně rozporuplné informace ohledně vyplácení odměn za používání vyhledávače Presearch. Sám jsem vyhledávač používal od září roku 2021 s tím, že po dosažení 1 000 tokenů jsem zažádal o jejich vyplacení. K tomu ani po několika měsících čekání nedošlo.

8. března 2023 jsem po zadání dotazu na stav obdržel odpověď, že mi tým vyhledávače dá vědět, jakmile se kvalifikuji k výběru (v té době jsem měl již cca 1 600 tokenů, takže jsem se dávno kvalifikoval).

Od té doby se mi již nikdo neozval (tento odstavec píši 24. 4. 2023). Tímto bych kapitolu Presearch uzavřel s tím, že šance na zisk tokenů je prakticky nulová a jedinou motivací k používání zůstává decentralizované vyhledávání.

One thought on “Vyzkoušejte vyhledávač Presearch, který vám bude platit za vyhledávání

Comments are closed.